Odnawianie starych zdjęć

Zaplamienia, zarysowania, ślady kurzu – to najczęstsze defekty pojawiające się na historycznych fotografiach. W naszym salonie zajmujemy się odnawianiem starych zdjęć, przywracając im dawny blask! Ręcznie poprawiamy każdy uszkodzony fragment obrazu, aby nadać mu możliwie jak najlepszy wygląd. Renowacja zdjęć to usługa umożliwiająca powrót do stanu pierwotnego. Warto jednak pamiętać, że odnawianie starych zdjęć to profesjonalny retusz, który jednak nie skoryguje całkowicie źle wykonanych fotografii.

Na czym polega retusz starych fotografii?

W ramach odnawiania starych zdjęć przeprowadzamy:

  • poprawianie ostrości i kontrastu,
  • usuwanie zarysowań, zadrapań, plam, przebarwień, zabrudzeń i kurzu,
  • składanie podartych fotografii,
  • odtwarzanie brakujących fragmentów zdjęcia,
  • przywracanie koloru w wyblakłych zdjęciach,
  • usuwanie śladów po piórze, długopisie i tuszu.
beforeafter

Dla nas stare fotografie to prawdziwe skarby, dlatego doskonale wiemy, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Możesz mieć pewność, że w trakcie retuszu starych zdjęć Twoim pamiątkom nic nie grozi! Wszystkie prace wykonujemy na elektronicznej kopii zdjęcia, a proces skanowania nie wpływa na jakość oryginału. W naszym salonie możesz skorzystać również z usług skanowania negatywów, w trakcie których posługujemy się najnowocześniejszymi technologiami.

Ile kosztuje renowacja starych zdjęć?

Koszt odnawiania starych zdjęć zależy przede wszystkim od poświęconego czasu. Cena niewielkiego retuszu będzie zdecydowanie niższa niż wieloetapowa rekonstrukcja zniszczonych fotografii, polegająca między innymi na wypełnianiu ubytków. Na całkowity koszt usługi wpływa również wielkość powiększenia. Warto jednak pamiętać, że wszystkie zlecenia są wyceniane przez nas indywidualnie, dlatego najlepiej skontaktować się z naszym salonem i omówić szczegóły zamówienia.