ZDJĘCIA DO DOKUMENTÓW

Zdjęcia do dokumentów wykonujemy w naszym zakładzie fotograficznym w Sosnowcu od 1955, w Lędzinach od 1991 roku.

Oferujemy także dojazd do klienta na terenie Sosnowca i okolic.
Robimy zdjęcia do każdego dokumentu, korzystając z długoletniego doświadczenia i stale aktualizowanej bazy danych jesteśmy w stanie zrobić zdjęcia zgodne z wymogami do dokumentów w Polsce, a także paszportu czy wizy do wszystkich cywilizowanych krajów świata.

Przedatne informacje o zdjęciach biometrycznych:

W 2006 roku Polska – razem z resztą Europy – przyjęła paszporty biometryczne. Polskie paszporty w pełni muszą pasować się do norm dotyczących cech biometrycznych. Zdjęcie twarzy jest tak ważnym elementem biometrycznym kodowanym w paszporcie, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych I Administracji Departament Rozwoju Rejestrów wydało szczegółową Instrukcję wykonywania zdjęć spełniających kryteria ICAO w zakresie biometrycznego wizerunku twarzy w paszportach i dokumentach podróży. Urzędnicy przyjmujący wnioski o wydanie paszportu i weryfikujący poprawność przedłożonych zdjęć są bardzo szczegółowi i rygorystycznie podchodzą do norm. Mając na względzie wygodę naszych klientów oraz chęć uproszenia urzędowych formalności wypracowaliśmy wewnętrzną metodę weryfikacji zdjęć. Nasze zdjęcia są w 100% akceptowane przez wszystkie urzędy, są w pełni zgodne z ustawą z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych

W zestawach proponujemy  4 lub 8 szt. zdjęć lub zdjęcia w formie elektronicznej  które możemy wysłać na maila czy też zgrać na nośnik klienta.

Jakość zdjęć

Zdjęcia – oprócz tego, że muszą spełniać wymagania techniczne i być dobrej jakości – powinny być po prostu ładne, a osoba fotografowana powinna akceptować swój wizerunek na zdjęciu (niestety w przypadku zdjęć do paszportu urzędowe wymogi nie dają nam dużego pola manewru). Kierując się dobrem klienta zawsze wykonujemy kilka ujęć, aby trafić na to najlepsze, najkorzystniejsze i robimy wszystko, aby klient był zadowolony z efektu. Ostateczna decyzja w wyborze zdjęć zawsze należy do klienta!

Zdjęcia wykonujemy profesjonalnym sprzętem, co pozwala wydrukować je również w dużym formacie. Wiemy, że często zdjęcia zrobione dzieciom służą nie tylko do celów urzędowych, ale dają również radość np. dziadkom , więc dzieci do 12roku życia otrzymują u nas wydruk w formacie 10×15 gratis! 🙂

Retusz zdjęć do dokumentów

W przypadku zdjęć do dokumentów oferujemy naszym klientom profesjonalny retusz. Dzięki temu już nigdy nie będziecie się tłumaczyć, że „to coś na brodzie” to tylko ślad po maszynce do golenia :). Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc osobom, które ze względu na swoje niedyspozycje nie czują się komfortowo podczas fotografowania.  

Zdjęcia do dokumentów dzieci i niemowląt

Wybierając się za granicę warto pamiętać o aktualnych dokumentach również dla dzieci. Rygorystyczne przepisy dotyczące zdjęć biometrycznych powodują, że trudno jest zrobić je najmłodszym podróżnikom, szczególnie ruchliwym w pierwszych latach swojego życia. Nasi pracownicy mają anielską cierpliwość i wiedzą, jak zrobić odpowiednie ujęcie, oszczędzając cenny czas rodziców. Zapraszamy całe rodziny!