Zdjęcia do dokumentów

W naszym zakładzie w Sosnowcu wykonujemy zdjęcia do dokumentów już od 1955 roku. W salonie w Lędzinach usługi świadczymy od 1991 roku. Rodzinna tradycja i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie – właśnie to nas wyróżnia na tle konkurencji. Wszystkie zamówienia wykonujemy z pełnym zaangażowaniem, traktując pracę jak największą pasję. Na specjalne życzenie oferujemy również dojazd do Klienta w okolicach Sosnowca. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dostępowi do stale aktualizowanej bazy danych jesteśmy w stanie zrobić zdjęcia do dokumentów zgodnie ze wszystkimi wymogami obowiązującymi w Polsce.

Jak zrobić ładne zdjęcie do legitymacji?

W naszym zakładzie wykonasz perfekcyjne zdjęcie do legitymacji z gwarancją akceptacji. Legitymacja szkolna to jeden z pierwszych dokumentów młodego człowieka, dlatego dokładamy starań, aby było to naprawdę wyjątkowe zdjęcie! Warto pamiętać, że w tym przypadku nie ma aż tak restrykcyjnych wymogów jak w przypadku pozostałych zdjęć do dokumentów.

Dobre zdjęcie do legitymacji musi spełnić następujące warunki:

  • pełna widoczność twarzy,
  • otwarte oczy,
  • jasne tło,
  • odpowiednia ostrość i kontrast,
  • lewy półprofil,
  • równomierne oświetlenie twarzy.

Najpopularniejszy rozmiar zdjęcia do legitymacji szkolnej to 3×4,2, choć niektóre sekretariaty przyjmują również zdjęcia w wymiarach 3,5×4,5.

Jakie wymogi musi spełnić zdjęcie do dowodu?

Zdjęcie do dowodu należy zrobić nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o wydanie dowodu osobistego lub paszportu. Twarz musi zajmować ok. 70-80% całej fotografii. Na zdjęciu powinna znajdować się cała głowa i górna część barków. Warto pamiętać, że nie można mieć żadnego nakrycia głowy i innych akcesoriów utrudniających rozpoznanie tożsamości osoby fotografowanej.

Wykonujemy zdjęcie do dowodu z naturalnym kontrastem i odpowiednią ostrością, bez prześwietlenia tła, z neutralną kolorystyką i właściwą gęstością tonalną. Naszym Klientom możemy zaproponować zestawy 4 lub 8 sztuk zdjęć do dokumentów. Istnieje możliwość otrzymania fotografii w formie elektronicznej – możemy wysłać je na e-mail lub zgrać na nośnik.