Wywołanie filmów – fotografia analogowa

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe usługi związane z wywołaniem filmów. W ostatnich latach zwiększa się grupa osób zainteresowanych tradycyjną fotografią analogową. Z wielką przyjemnością współpracujemy z miłośnikami starych technik, które triumfalnie powracają do łask. Bardzo nas cieszy taka tendencja, gdyż nasz zakład zaczynał właśnie od wywoływania filmu czarno-białego, na którym każda klatka była starannie zaplanowana i bardzo cenna.

Wywołanie filmów w procesie C-41

Możemy pochwalić się ogromnym doświadczeniem w wywołaniu filmów w kontrolowanym procesie C-41. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy film wyróżniał się doskonałą jakością. Dla nas fotografia analogowa to przede wszystkim wspaniała pasja, dlatego chcemy pomagać naszym Klientom, którzy mogą liczyć na praktyczne wskazówki, ciekawe porady i garść fantastycznych inspiracji. Nie musisz mieć dużego doświadczenia – pomożemy Ci w eksperymentach zarówno amatorskich, jak i bardziej profesjonalnych. Jeśli nie satysfakcjonują Cię zwykłe zdjęcia robione aparatem cyfrowym, warto poszukać alternatywnych rozwiązań!

Kochasz lomophotography? Uwielbiasz aparaty Hasselblad? A może szukasz kogoś, kto pomoże włożyć film do starego, rodzinnego aparatu, znalezionego na strychu? Naszych usług nie ograniczamy wyłącznie do wywoływania filmu czarno-białego i kolorowego – chcemy pomagać początkującym miłośnikom tradycyjnych technik fotograficznych. Każdego gościa salonu traktujemy indywidualnie – jest on przede wszystkim partnerem w rozmowach o sztuce analogowej. Cierpliwie tłumaczymy, od czego zacząć swoją przygodę z analogami!

Fotografia analogowa to nasza ogromna pasja!

Po wywołaniu filmów możemy zająć się także skanowaniem negatywów do formy cyfrowej, w rozdzielczości od 1000×1500 do 4500×6700. Z doświadczenia wiemy, że nasi Klienci najchętniej wybierają rozdzielczość 2000×3000. Do wywołania kolorowych negatywów używamy procesora przeciągowego Noritsu.

Poniedziałek, środa i piątek – w te dni możesz przynieść swój negatyw. Jeszcze tego samego dnia będziesz mógł odebrać swoje zdjęcia. Działamy od 8:00 do 17:00. Z kolei negatywy czarnobiałe wywołujemy w procesie ręcznym jedynie w czwartki, dlatego odwiedź nasz salon w środę, aby odebrać gotowe materiały w piątek. Korzystamy z wywoływacza Kodak D-76 w rozcieńczeniu 1+1 one shot. Zapewniamy pełną powtarzalność procesu wywołania filmu.