FOTOGRAFIA ANALOGOWA

Mimo rozwoju technik cyfrowych istnieje całkiem pokaźna grupa zwolenników tradycyjnej fotografii, dzięki której jesteśmy w stanie utrzymywać pełen zakres usług związanych z wywoływaniem materiałów światłoczułych. Co ciekawe, grupa ta z miesiąca na miesiąc się zwiększa! Nie wywołujemy filmów z taką intensywnością, jak przed laty, ale wciąż trafiają do nas tradycjonaliści przywiązani do starych technik.

Powrót do fotografii analogowej niezwykle nas cieszy. Nasz zakład zaczynał właśnie od wywoływania filmów, na których każda klatka musiała być przemyślana i była na wagę złota.

W naszym salonie wywołujemy filmy barwne: negatywy w procesie C-41, oraz tradycyjne filmy czarno białe

Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym Klientom – zarówno początkującym, jak i specjalistom. Eksperymentujesz z Lomophotography? Jesteś miłośnikiem aparatów Hasselblad, a zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym są dla Ciebie niewystarczające? A może znalezłeś na strychu aparat dziadka i nawet nie wiesz jak włożyć do niego film? Zapraszamy wszystkich, zaopiekujemy się Wami i podzielimy się swoją pasją. Potrafimy cierpliwie tłumaczyć, dawać wskazówki, chętnie dobierzemy odpowiedni negatyw, aby Twoja przygoda z fotografią analogową była niesamowitym doświadczeniem.

Negatywy wywołane u nas mogą zostać zeskanowane do formy cyfrowej, w rozdzielczości od 1000×1500 do 4500×6700, najczęstszy wybór naszych klientów to rozdzielczość 2000×000. Pozwala to fotografii analogowej wejść na salony, daje możliwość oglądania zdjęć na nośnikach cyfrowych oraz wykonać ich wielkoformatową odbitkę.

Kolorowe negatywy wywołujemy w procesorze przeciągowym Noritsu.

W każdy poniedziałek, środę i piątek, od 8:00 do 17:00 możesz przynieść swój negatyw, aby odebrać  zdjęcia jeszcze tego samego dnia!

Negatywy czarnobiałe wywołujemy w czwartki, w procesie ręcznym, co za tym idzie, negatyw musi dotrzeć do nas do środy, a po jego odbiór zapraszamy w piątek. W procesie używamy wywoływacza Kodak D- 76 w rozcieńczeniu 1+1 one shot, co pozwala na powtarzalność procesu.