Najnowsze wpisy na blogu

renowacja starych zdjęć

Na czym polega renowacja starych zdjęć?

Wraz z upływem lat każda fotografia zyskuje na wartości. Nic dziwnego, że dla wielu z nas najcenniejsze są te rodzinne zdjęcia, na których można dostrzec już znaki czasu. Zarysowania, odbarwienia, przetarcia czy plamy to tylko niektóre z nich. Na szczęście nie trzeba obawiać się o to, że cenna pamiątka stanie się bezwartościowa, a wraz z nią znikną wspomnienia. Dzięki nowoczesnej usłudze renowacji każda stara fotografia może odzyskać swój dawny blask. Jak to możliwe?

Czytaj dalej »
stare fotografie

Dlaczego warto kolekcjonować zdjęcia na papierze?

W dobie smartfonów i aparatów cyfrowych zdjęcia robione są nieustannie. Dziś nie tylko utrwalamy cenne chwile, ale i wykorzystujemy aparaty do różnych praktycznych celów. W wyniku tego nasze dyski często są przepełnione, a fotografie niewyselekcjonowane. Są jednak i tacy, którzy pomimo cyfrowej dominacji wciąż chętnie sięgają po zdjęcia na papierze. Z jakiego powodu to robią i dlaczego wywoływanie zdjęć nadal się opłaca?

Czytaj dalej »
kobieta edytująca zdjęcia cyfrowe na komputerze

W jaki sposób zamówić zdjęcia bez wychodzenia z domu?

Ciągle powtarzasz sobie, że w końcu wywołasz zdjęcia, ale wizytę u fotografa wciąż odkładasz na później? Nie szukaj wymówek. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. W odpowiedzi na zmieniające się czasy wiele zakładów fotograficznych częściowo przenosi swoją działalność do sieci. Dziś, spędzając czas na swojej kanapie, możesz zlecić wywołanie zdjęć przez internet, a za kilka dni kurier dostarczy Ci pod drzwi gotowe odbitki. Jak to działa? O tym, jak to wygląda w naszym Studio Fotograficznym Foto Media Brom, przeczytasz poniżej.

Czytaj dalej »
puzzle

Dla kogo puzzle ze zdjęciem dziecka?

Puzzle to rozrywka lubiana zarówno przez dużych, jak i małych. Ich układanie to przede wszystkim forma relaksu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że puzzle mogą też poprawiać koncentrację, a nawet zdolność logicznego myślenia. Korzyści z ich układania jest naprawdę wiele, dlatego ich wybór na prezent to w wielu przypadkach prawdziwy strzał w dziesiątkę. Taki upominek może jednak ucieszyć jeszcze bardziej, kiedy okaże się całkowicie oryginalny. Dobrym przykładem będą puzzle ze zdjęciem.

Czytaj dalej »
fotografie

Jak dobrze robić zdjęcia czarno-białe?

Mogłoby się wydawać, że popularność fotografii kolorowej sprawi, że zdjęcia czarno-białe, przejdą do lamusa. Okazuje się jednak, że fotografie monochromatyczne wciąż mają rzesze zwolenników. Mistrzowie fotografii doceniają to, że czarno-biała kolorystyka doskonale oddaje emocje i buduje klimat zdjęć. Wykonanie dobrej fotografii w czerni i bieli nie jest jednak proste. Wiele zależy od wyobraźni fotografa oraz jego umiejętności technicznej obróbki. Chcesz wiedzieć, jak wykonać dobre czarno-białe zdjęcie? Oto nasze wskazówki.

Czytaj dalej »
magnesy

Jaką funkcję mogą pełnić magnesy ze zdjęciami?

Magnesy kojarzą się zazwyczaj z pamiątkami z podróży. Wielu z nas przywozi je z najodleglejszych miejsc świata, po to, by dzięki nim przywoływać wspomnienia z wakacji. Najczęściej lądują na lodówkach, ale też nierzadko trafiają w ręce rodziny i przyjaciół. Ciekawą alternatywą dla magnesów podróżniczych są magnesy ze zdjęciami. Tworzy się je na bazie rodzinnych fotografii, sentymentalnych napisów, oryginalnych grafik, a nawet zeskanowanych dziecięcych rysunków. Jakie funkcje mogą pełnić i jak wykorzystać je w aranżacji wnętrza?

Czytaj dalej »
fotokubek

Kilka pomysłów na fotokubek dla rodziny

Chcesz sprawić bliskiej osobie wyjątkową niespodziankę? Pomyśl o personalizowanym prezencie, na którym umieścisz dowolnie wybrane przez siebie treści i obrazki. Jeśli jednak wciąż nie masz pomysłu, jaki gadżet może się jej przydać, wybierz nietuzinkowy kubek ze zdjęciem. Fotokubki już od co najmniej kilku lat nie wychodzą z mody. Sprawdzają się w roli prezentu dla każdego, niezależnie od wieku czy okazji. Co można na nich umieszczać? Poznaj kilka naszych pomysłów na oryginalny fotokubek.

Czytaj dalej »
kolorowe poduszki

Komu można podarować poduszkę ze zdjęciem?

Wybór prezentu dla bliskiej osoby nie zawsze jest oczywisty. Często trudno znaleźć rzecz, która faktycznie uszczęśliwi mamę, babcię czy drugą połowę. Przyjęło się, że największą wartość mają prezenty wykonane ręcznie lub te, które wywołują przyjemne wspomnienia. Dużą wartość sentymentalną mają np. zdjęcia. Ramki i albumy to świetne upominki na każdą okazję. Ich wadą jest jednak to, że są na tyle popularne, że często nie wywołują żadnego zaskoczenia. Aby zrobić komuś prawdziwą niespodziankę, warto wybrać dla nich alternatywę. Jedną z nich jest poduszka ze zdjęciem.

Czytaj dalej »