Kiedy realizować sesję fotograficzną w plenerze?

sesja fotograficzna nad morzem

Kiedy realizować sesję fotograficzną w plenerze?

Aby uczcić ważne wydarzenia albo sprawić sobie wyjątkową pamiątkę, wiele osób decyduje się na sesje plenerowe. Choć większości kojarzą się one z plenerem ślubnym, należy pamiętać, że okazji do spotkania z fotografem poza studio może być dużo więcej. Narodziny nowego członka rodziny, zaręczyny, wieczór panieński lub pamiątkowa sesja z przyjaciółką – to tylko kilka pretekstów do tego, by umówić się na sesję w plenerze. Zanim jednak przejdzie się do jej realizacji, warto dowiedzieć się, jak się do takiego spotkania przygotować oraz kiedy jest najlepszy moment na wykonanie zdjęć.

Sesja plenerowa – kiedy jest na nią najlepszy moment?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy jest najlepszy moment na realizację sesji plenerowej. Prawidłowa odpowiedź brzmi – to zależy. Wykonanie zdjęć w plenerze zależy przede wszystkim od charakteru sesji oraz efektów, jakie zarówno fotograf, jak i fotografowany chcieliby uzyskać. Sesje w plenerze tak naprawdę można wykonywać przez cały rok. Najwięcej sesji plenerowych wykonuje się latem, kiedy jest ładna pogoda i najlepsze światło. Warto jednak pamiętać, że to nie pogoda ma decydujący wpływ na efekty spotkań np. z fotografem z Sosnowca z naszego studio Foto Media Brom. Złote liście czy prószący śnieg nie powinny stanowić przeszkody. Co więcej, taka aura może stworzyć wyjątkowy klimat np. podczas sesji tematycznych.

Sesje plenerowe z okazji ważnych uroczystości najlepiej realizować kilka dni po nich. Taki termin ma szczególne znaczenie np. w przypadku sesji ślubnych, ale i nie tylko. W dniu uroczystości często nie ma czasu na spotkanie z fotografem. Ponadto stres związany z organizacją spotkania rodzinnego wpływa na efekty zdjęć, a do sesji w plenerze warto podejść na luzie. Wtedy zdjęcia są najbardziej naturalne, a emocje najprawdziwsze. Należy też pamiętać, że do każdej sesji trzeba się przygotować. Poza dobrym humorem podstawą jest dostosowany do pogody oraz charakteru sesji strój. Dobrze jest zapytać fotografa, jakie stylizacje najlepiej się sprawdzą. Niekiedy to on odpowiada za dostarczenie nietuzinkowych strojów oraz gadżetów, które dodadzą sesji plenerowej charakteru.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *