Na czym polega renowacja starych zdjęć?

renowacja starych zdjęć

Na czym polega renowacja starych zdjęć?

Wraz z upływem lat każda fotografia zyskuje na wartości. Nic dziwnego, że dla wielu z nas najcenniejsze są te rodzinne zdjęcia, na których można dostrzec już znaki czasu. Zarysowania, odbarwienia, przetarcia czy plamy to tylko niektóre z nich. Na szczęście nie trzeba obawiać się o to, że cenna pamiątka stanie się bezwartościowa, a wraz z nią znikną wspomnienia. Dzięki nowoczesnej usłudze renowacji każda stara fotografia może odzyskać swój dawny blask. Jak to możliwe?

Jak wygląda odnawianie starych zdjęć?

Odnawianie starych zdjęć to kilkuetapowy proces, który bazuje na precyzyjnym retuszu każdego fragmentu zdjęcia. Wykorzystuje się do tego sprzęt komputerowy i zaawansowane programy graficzne. Przy ich pomocy m.in. poprawia się ostrość oraz kontrast zdjęć. Retusz dotyczy także przywracania kolorów w miejscach, w których wyblakły. Poza tym to usuwanie wszelkich zarysowań, zadrapań i plam. Dzięki renowacji można się skutecznie pozbyć śladów po tuszu czy jedzeniu. Odnawianie starych zdjęć u fotografa z Sosnowca może się również wiązać z odtworzeniem brakujących fragmentów zdjęcia czy też złożeniem w całość fotografii podartych. Taka usługa sprawia, że niemalże każde zniszczenie da się usunąć, przywracając fotografię do stanu pierwotnego.

Czy w każdym przypadku renowacja jest bezpieczna dla starych fotografii?

Wydawać by się mogło, że renowacja zdjęć to zabieg dość inwazyjny, ale nic bardziej mylnego. Profesjonalny retusz wykonywany jest ręcznie na elektronicznej kopii zdjęcia, przez co nie istnieje ryzyko uszkodzenia oryginału. Samo skanowanie starej fotografii również w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na jej stan. Usługa odnawiania starych zdjęć jest zatem bezpieczna dla każdej fotografii, a właściwie wykonana oznacza wyłącznie korzyści, a nie straty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *